Η Ακολουθία τελέστηκε παρουσία του Σεβασμιωτάτου Μητροπολίτου Δημητριάδος και Αλμυρού Ιγνάτιο. Στον χώρο του σχολείου παρευρέθηκαν, επίσης, η Υφυπουργός Παιδείας και Θρησκευμάτων κ. Ζ. Μακρή, οι βουλευτές Μαγνησίας κ. Μπουκώρος Χρήστος, κ. Λιούπης Αθανάσιος και κ. Μαραβέγιας Κωνσταντίνος, ο πρώην βουλευτής κ. Μαρκάκης, η αντιπρόσωπος του υφυπουργού παρά τω Πρωθυπουργώ κ. Τριαντόπουλου κ. Σιάκα, η Αντιπεριφερειάρχης Περιφερειακής Ενότητας Μαγνησίας κ. Κολυνδρίνη, ο Αστυνομικός Διευθυντής κ. Ντιζές, ο Διοικητής Υποδιεύθυνσης Ασφάλειας Βόλου κ. Καρβέλης, ο Διοικητής του τμήματος Τροχαίας Βόλου- Μαγνησίας κ. Κουλούρης,η εκπρόσωπος της Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης Μαγνησίας, προϊσταμένη Διοικητικού, κ. Δαλαμάγκα, ο κ. Χαλέβας, εκπρόσωπος της Περιφέρειας και εκπρόσωποι του Δημοτικού Συμβουλίου.
Οι γονείς των μαθητών μας παρακολούθησαν, επίσης, τον Αγιασμό.
Ευχόμαστε σε όλους, γονείς, μαθητές και εκπαιδευτικούς καλή κι εποικοδομητική σχολική χρονιά!
![](https://promitheasschools.gr/wp-content/uploads/2022/09/IMG-5fde089cd455f68720b8448865bfaf26-V.jpg)
![](https://promitheasschools.gr/wp-content/uploads/2022/09/IMG-56e50e953f62e1ce5631821c331d46bf-V.jpg)
![](https://promitheasschools.gr/wp-content/uploads/2022/09/IMG-1742b2bdec0c953b020d3d00059dcac6-V.jpg)
![](https://promitheasschools.gr/wp-content/uploads/2022/09/IMG-2325b3db866bef3fed619071097044b8-V.jpg)
![](https://promitheasschools.gr/wp-content/uploads/2022/09/IMG-8523525836d943efbe5190af31d4cb8a-V.jpg)
![](https://promitheasschools.gr/wp-content/uploads/2022/09/IMG-bfb5a16f380452b0451ccc6db35c5369-V.jpg)
![](https://promitheasschools.gr/wp-content/uploads/2022/09/IMG-f376d46e1f46753641cce575ca69b287-V.jpg)