Στην καλύτερη πεντάδα του πανελληνίου πρωταθλήματος κορασίδων ψηφίστηκε δικαίως από τους προπονητές η μπασκετμπολίστρια του Ολυμπιακού Βόλου, Βασιλική Σιουμουρέκη, η οποία έβαλε σε πέντε αγώνες 115 πόντους και κατά μέσο όρο 23 ανά ματς. Είναι η 2η σκόρερ του πρωταθλήματος και η πρώτη ριμπάουντερ με 88.
Η Διεύθυνση των Ιδιωτικών Εκπαιδευτηρίων Προμηθέας συγχαίρει την μαθήτριά της Α Λυκείου για τις διακρίσεις της και της εύχεται να έχει ακόμη μεγαλύτερες επιτυχίες στο μέλλον.
![](https://promitheasschools.gr/wp-content/uploads/2022/07/IMG_20220702_174118.jpg)
![](https://promitheasschools.gr/wp-content/uploads/2022/07/FB_IMG_1656783082120.jpg)