Την Παρασκευή ο Αρχιφύλακας της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Βόλου κ. Σκόνδρας Γεώργιος ενημέρωσε τους μαθητές και τις μαθήτριες του Γυμνασίου και του Λυκείου για τις παγίδες και τους κινδύνους που κρύβει το διαδίκτυο.
Ο κ. Σκόνδρας τόνισε πόσο σημαντικό είναι να γνωρίζουν μικροί και μεγάλοι τις βασικές αρχές της ψηφιακής ασφάλειας και παρότρυνε τα παιδιά να χρησιμοποιούν το διαδίκτυο με όρια, σύνεση και κριτική διάθεση.
![](https://promitheasschools.gr/wp-content/uploads/2022/02/IMG_20220228_084324_006.webp)
![](https://promitheasschools.gr/wp-content/uploads/2022/02/IMG_20220228_084323_954.webp)
![](https://promitheasschools.gr/wp-content/uploads/2022/02/IMG_20220228_084323_902.webp)